Skóra

Przebarwienia na twarzy – jak ich unikać i poradzić sobie z nimi jeśli powstaną?

Przebarwienia to problem estetyczny, którego da się uniknąć w wielu wypadkach. Jeśli jednak powstaną, są metody ich usuwania.

Jak uniknąć przebarwień na twarzy?

Przebarwienia na twarzy powstają z różnych powodów. Najczęstszym z nich jest nadmierna ekspozycja na słońce połączona też z innymi czynnikami. Jeżeli wystawiamy się na promieniowanie słoneczne bez wystarczającej ochrony UV, bardzo prawdopodobne jest, że nie tylko poparzymy skórę, ale że również nabawimy się właśnie przebarwień. Dzieje się tak z powodu uszkodzenia melanocytów, które prowadzi do nieprawidłowej pigmentacji skóry. Czasami ekspozycja na słońce powiązana jest z innym czynnikiem, na przykład zastosowaniem fotouczulających leków czy kosmetyków. Dlatego też, aby uniknąć przebarwień, przede wszystkim należy chronić w odpowiedni sposób skórę. Jeżeli stosujemy środki, o których producent informuje, że mogą one wywoływać taki skutek, dobrze jest postawić na dodatkową ochronę to znaczy na przykład krem z wysokim filtrem. W okresie letnim, w czasie intensywnej ekspozycji na słońce najbardziej odpowiednim wyborem będzie filtr UVA i UVB o wartości SPF 50. Jeżeli na przykład chcemy stosować kurację z retinolem, który ma działanie fotouczulające, kosmetyk ten powinien być używany na noc a mimo to w czasie trwania całej kuracji należy stosować odpowiednie filtry. Wielu kosmetyków nie powinniśmy też w ogóle nakładać na przykład tuż przed wystawianiem się na słońce. Przebarwienia mogą być spowodowane chociażby spryskaniem ciała perfumami. Często na skórze pojawiają się też plamy pigmentacyjne związane z wiekiem.

Jak maskować przebarwienia na twarzy?

Usuwanie przebarwień to często długa droga, która wymaga zastosowania różnego rodzaju kosmetyków czy kuracji. Bywa że chcemy pozbyć się ich szybko, albo przynajmniej sprawić że nie będą widoczne. Jak maskować przebarwienia na twarzy?  Na szczęście można to zrobić umiejętnie wykorzystując makijaż. Zastosowanie znajdą tutaj kryjący podkład jak i korektor. Matowe, zastygające formuły pomogą dobrze zakryć przebarwienia. Warto też wiedzieć, że wykorzystać możemy nie tylko korektor w kolorze przypominającym naszą skórę, ale również kosmetyk o specyficznej barwie, odpowiadającej konkretnym potrzebom. Na przykład korektor fioletowy świetnie zamaskuje przebarwienia o żółtym odcieniu, z kolei korektor niebieski może zadziałać tam gdzie uzyskaliśmy nadmierną opaleniznę praktycznie z przebarwieniami graniczącą. Z przebarwieniami dobrze też radzi sobie korektor pomarańczowy. Oczywiście na skórze kolory te nie będą wyglądały tak jak w opakowaniu – stopią się idealnie z kolorytem cery, maskując niechciane niedoskonałości.

Jak pozbyć się przebarwień?

Maskowanie przebarwień to jednak tylko chwilowe rozwiązanie. Celem jest całkowite pozbycie się ich. Jak można to zrobić? Wszystko zależy od tego jak bardzo poważna jest sprawa. Czasami na delikatne przebarwienia wystarczy tylko rozjaśniający krem lub serum, na przykład jest z witaminą C lub przeprowadzona w domu kuracja złuszczająca. Bardziej widoczne przebarwienia mogą wymagać złuszczania kwasami w gabinecie medycyny estetycznej. Z najbardziej uporczywymi poradzić sobie może na przykład laser frakcyjny. Wszystko zależy od tego, z jakim typem przebarwień mamy do czynienia, jak świeże one są i jak rozległe. Dobrze jest skonsultować się ze specjalistą medycyny estetycznej, który doradzi nam najlepszych postępowanie.

 

Artykuł sponsorowany

Możesz również polubić…

0 komentarzy

  1. anka says:

    Dobry poradnik bo każdy się z tym spotyka

  2. ala says:

    Szukam właśnie jakiegoś specyfiku na to

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *