Włosy

5 prostych sposoby na piękne włosy po wakacjach

Lato to nieszczególnie sprzyjający czas dla kondycji włosów. Stają się przesuszone, skołtunione, matowe. Promienie UV, gorące powietrze i słona woda zapewniają fryzurze prawdziwy surwiwal. Na szczęście włosy w słabej kondycji można naprawić. Wystarczy wprowadzić kilka nowych nawyków do rutyny pielęgnacyjnej i się ich trzymać. Pomogą też dobre kosmetyki do pielęgnacji włosów.

Susz włosy suszarką

Jeśli do tej pory myślałaś, że chodzenie spać z mokrymi włosami jest dla nich zdrowsze niż suszenie suszarką, czas na rewolucję w myśleniu. Włosy, a szczególnie skóra głowy nie lubi wilgoci. W chłodnych, wilgotnych warunkach namnażają się drobnoustroje, które zaburzają naturalny mikrobiom. Łuski włosów się otwierają i pasma zwiększają swoją porowatość. Stają się sianowate, puszą się, brakuje im połysku. Susz włosy po każdym myciu, nakładają na nie termoochronne serum i nastawiając suszarkę na mocny, ale umiarkowanie chłodny nawiew.

Zepnij włosy na noc jedwabną gumką lub zakręć na specjalne akcesoria

Włosy na noc warto związać. Lekki koczek możesz upiąć jedwabną gumką, która nie zaczepia się o ich mikrostrukturę. Możesz też nawinąć włosy na pasek od szlafroka (tutoriale znajdziesz na YouTubie). Dzięki temu włosy nie będą się plątać i mechanicznie niszczyć. Mogą przy okazji zakręcić się w ładne miękkie loki. Oczywiście muszą być wcześniej wysuszone.

Odkryj naturę swoich włosów

Jeśli latem Twoje włosy układały się w fale, być może taka ich prawdziwa natura? Włosy większości Polek mają tendencje do falowania się, więc nie prostuj ich na siłę. Daj im odpocząć od stylizacji na gorąco prostownicą. Wybierz za to polecane kosmetyki do pielęgnacji włosów falowych i kręconych. Nawet jeśli okaże się, że Twoje włosy nie mają jednak tendencji do zakręcania się, to ożywcze formuły produktów z olejkami i silikonami po lecie okażą się dla nich zbawienne.

Po każdym myciu głowy użyj odżywki

Włosy potrzebują trzech podstawowych składników w zbalansowanych proporcjach: nawilżających humektantów, ochronno-wygładzających emolientów i odżywczych protein. Po każdym myciu stosuj inny rodzaj odżywki – na przykład raz z kwasem hialuronowym, kolejnym razem z olejkami, następnym z keratyną. Obserwuj swoje włosy i z czasem zauważysz, po którym kosmetyku wyglądają najkorzystniej i nauczysz się „dawkować” kosmetyki do pielęgnacji włosów zgodnie z potrzebami włosów.

Wczesuj odżywkę do włosów podczas mycia

Wczesywanie odżywki podczas mycia to doskonały sposób na dostarczenie odżywczych substancji do każdego włoska. Nanieś kosmetyk na wilgotne włosy. Aby nie obciążać fryzury (zwłaszcza jak masz tendencję do przetłuszczania się włosów), nanieś produkt na 2/3 długości, od ucha w dół. Sięgnij po grzebień lub szczotkę do czesania na mokro i przed 2-3 minuty rozczesuj pasmo po paśmie. I już. Spłucz produkt ciepłą wodą i wysusz jak zwykle.

Pamiętaj też o zabezpieczaniu końcówek – serum do włosów na końce to obowiązkowy kosmetyk każdej osoby, która marzy o pięknych i długich włosach. Trzymaj się tych reguł, a szybko zauważysz poprawę w kondycji włosów bez względy na pogodę i porę roku.

 

Artykuł sponsorowany

Możesz również polubić…

0 komentarzy

  1. akacja says:

    Słońce zmienia trochę kolor włosów

  2. botka says:

    Dzięki za porady 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *